poniedziałek, 04 sierpnia 2008
Kim jest? - Małe info

Jej prawdziwe nazwisko brzmi Katheryn Elizabeth Hudson.

Przyszła na świat 25 października 1984 roku w  pięknej i słonecznej Kalifornii.

Jest piosenkarką, autorką tekstów i aktorką. Zasłynęła dzięki dwóm przebojom – „Ur So Gay” i „I Kissed a Girl” (moja ulubiona :->).

Debiutancka płyta Katy została wydana w 2001 roku i nosiła tytuł „Katy Hudson”, na której poruszałą tematy religijne. Jednak dopiero drugi album – „One of the Boys” wydany siedem lat później (już pod psełdonimem Katy Perry) – przyniósł jej upragniony sukces. Wspomniane wcześniej single królowały na listach przebojów.

Jej charakterystyczny głos (podobny trochę do Kate Nash) spodobał sie wielu ludziom i jej piosenka    („I Kissed a Girl”) jest jedną z najczęściej ściąganych w sieci, warto również wspomnieć, iż w pierwszych tygodniach znajdowała się na pierwszym miejscu na kanadyjskiej listy przebojów, a w USA na 4.

17 czerwca 2008 roku ukazała się już wcześniej wspominana płyta "One of the Boys" dzięki, której ludzie za oceanem oszaleli na punkcie Katy (a wraz z nimi ja :-)).

Oprócz muzyki Katy znana jest również ze swoich ekstrawaganckich strojów i występów na żywo. Można odnieść wrażenie, że jest z zupełnie innego świata.

avatar

zobacz księgę gości

dopisz się do księgi